Certifikáty

Účinnost Aroma olejů v prostoru virů, bakterií a plísní.

Společnost New Aroma s.r.o. deklaruje účinnost a bližší popis aroma olejů s dezinfekčním prvkem.

01) Protokol o zkoušce

Regionální úřad veřejného zdravotnictví Trnava

Protokol o zkoušce z Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví prokázal účinnost použití oleje s dezinfekčním prvkem na několika bakteriálních kmenech.

02) Protokol o zkoušce

Ústav klinické mikrobiologie Hradec Králové

Protokol z Ústavu klinické mikrobiologie Hradec Králové testoval působení oleje na kultivaci dvou typů bakterií. Staphylococcus aureus po 8 hodinách zmizel téměř úplně. Escherichia coli pouze částečně, což však vyplývá z její vyšší odolnosti (při dlouhodobém používání difuzeru se dosáhne větší efekt). Test byl zrealizován již po 8-mi hodinách.

03) Protokol o zkoušce

Ústav klinické mikrobiologie Hradec Králové

Druhý Protokol z Ústavu klinické mikrobiologie Hradec Králové testoval množství patogenů v ovzduší v běžném provozu kanceláře spádovou metodou. Celkové množství bakterií se po 8 hodinách snížilo o 40%. Co se týče plísní, tam jsme prokázali statický účinek, takže se plísně navzdory vlhkému a teplému prostředí přestali šířit, dokonce se nepatrně snížily. Test byl realizován již po 8-mi hodinách provozu difuzeru (při dlouhodobém používání difuzeru se dosáhne větší efekt).

04) Protokol o zkoušce

Centrální laboratoř Medirex, a.s., člen Medirex GROUP

Ve spolupráci se Specializovanou nemocnicí sv. Svorada Zobor, n.o. jsme prokázali dezinfekční účinnost vonných olejů New Aroma aplikovaných do prostoru prostřednictvím difuzeru New Aroma se zabudovaným atomizérem.

Testování probíhalo po dobu dvou dnů. Speciální přístroj Aeroskop nasával z místnosti vzduch a mikroorganismy, které zachycoval na vnitřním médiu. Později ich v laboratoři vyhodnocoval. Po 24 hodinách aktivní činnosti difuzeru s vonným olejem Medical care, jsme aeroskopii zopakovali. Naměřené hodnoty jsme porovnali a výsledek byl pokles patogenů o 60 až 100%.

05) Protokol o zkoušce

Certifikace biocidní účinnosti platná pro celou EU

Na základě identifikace vzorků vonných olejů značky New Aroma a použití metod testování platných na území celé Evropské unie EN 1276: 2019, EN 1650: 2019, EN 13704: 2018, byla vonným olejům značky New Aroma obsahující dezinfekční prvek, udělena vyhovující biocidní účinnost.
 
Přiložené protokoly jsou ke stažení a slouží jako atest pro registraci biocidního přípravku na území celé Evropské Unii.